EMA pripažinta išradimu!

Valstybinis patentų biuras unikaliu išradimu oficialiai pripažino EMA diferencijuoto mokymosi sistemą, nustatančią mokinių pasiekimų lygį ir pagal tai jiems pateikiančią individualiai pritaikytas užduotis. Anot specialistų, toks mokymosi būdas padeda mokiniams išlikti motyvuotais ir efektyviau gerinti savo pasiekimus.


EMA_pripazinta_isradimu

Išradimu pripažintas „E. mokykla“ vystomas Elektroninės mokymosi aplinkos (EMA) veikimo metodas, sukurtas ugdymo turinio grupės vadovės Jūratės Mikulevičiūtės ir produktų vystymo vadovo Dariaus Ratkevičiaus. Sistema vertina ir reitinguoja mokinius pagal jų pasiekimus ir, atsižvelgdama į šią informaciją, skiria jiems atitinkamas žinias ir gebėjimus ugdančias užduotis. Jų rezultatai pateikiami bendroje elektroninėje pasiekimų atvaizdavimo lentoje. Tokiu būdu mokiniams ne tik suteikiama galimybė dirbti individualiai, bet ir atidžiai stebėti savo progresą.



Švietimo specialistai atkreipia dėmesį, kad visi mokiniai skiriasi savo branda, įgūdžiais, turima patirtimi ir jiems labiausiai tinkančiais mokymosi būdais. Užduočių diferencijavimas suteikia galimybę nuo kolektyvinio mokymosi proceso pereiti prie individualaus, prisitaikant prie kiekvieno vaiko gebėjimų ir parenkant jam tinkamiausią mokymosi turinį.



Švietimo organizacijos atkreipia dėmesį, kad būtina vaikui parinkti jam tinkamiausią ugdymo turinį bei mokymosi būdus. Tarptautinį penkiolikmečių gebėjimų tyrimą PISA atliekanti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) neatsitiktinai Lietuvai rekomenduoja skirti daugiau dėmesio mokymosi proceso individualizacijai bei skirtingo sunkumo ir įvairius gebėjimus tikrinančių užduočių naudojimui ugdymo procese.



Apie būtinybę tobulinti diferencijuoto ir individualizuoto ugdymo sritis kalbama ir Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros ataskaitose kurioje būtent ši sritis išskiriama kaip labiausiai tobulintina. Nurodoma, kad joje turėtų pasitempti net 69 proc. šalies mokyklų.



Sistemoje pateikiami diagnostiniai testai leidžia objektyviai įvertinti moksleivių žinias bei gebėjimų lygį, ir, remiantis šia informacija, suskirstyti juos į tris lygius: patenkinamąjį, pagrindinį, ir aukštesnįjį. Kiekvienam iš jų sistema parenka individualizuotus užduočių rinkinius, kurių rezultatus atvaizduoja bendroje elektroninėje pasiekimų lentoje.



TAMO grupei priklausanti elektroninių mokymo priemonių kūrėja „E. mokykla“ mokykloms dirbti su EMA pirmą kartą pasiūlė dar 2014 metais. Šiuo metu Lietuvoje jau yra suteikta apie 63 tūkst. EMA naudojimo licenzijų.